Genuine OEM Shark 24.8V 0.8A AC/DC Adapter DK33-248080H-U For WZ240 26 WZ24026 WZ 240 IX140 XFBT620
  • Model: Genuine OEM Shark 24.8V 0.8A AC/
Add to Cart:
Genuine OEM Shark 24.8V 0.8A AC/DC Adapter DK33-248080H-U For WZ240 26 WZ24026 WZ 240 IX140 XFBT620 21.6V Liion Battery Rocket Pro Cordless Pet Stick Vacuum Cleaner Vac 800mA Power Supply Cord Charger
Connector Type barrel connector
Compatible Devices Vacuum Cleaner
Compatible Phone Models Shark WZ240, 26 WZ24026, WZ 240, WZ240_PKG_26_MP_V8
Included Components AC/DC adapter
Special Feature Power Supply
Input Voltage 120 Volts (AC)
Amperage 800 Milliamps
Wattage 19.84 watts
Number of Items 1
See less
About this item
(⚠️!!! Note: NOT for 28.8V ❌ version. Someone may have bought it by mistake. Please Check For Compatibility With Your Unit. Thanks.) World Wide Input Voltage 100-240VAC 50/60Hz. OVP, OCP, SCP Protection. Tested Units. In Great Working Condition.30 days Refund. 24 Months Exchange
UpBright New Global Genuine [UL listed] 24.8V AC / DC Adapter Compatible with Shark WZ240 26 WZ24026 WZ 240 WZ240_PKG_26_MP_V8 21.6V DC21.6V 21.6 Volt 21.6 Volts 21.6VDC Lithium Ion Li-ion Battery Pack XFBT620 Lightweight Self Cleaning PowerFins Cordless Pet Stick Vacuum Cleaner
OEM 24.8V 0.8A Adapter Compatible with: Shark Rocket Pro Pet Pro Cordless Vacuum Cleaner Vac +800mA DC24.8V 24.8VDC 24.8 V 0.8 A 24.8 VDC 800 mA Class 2 Power Supply Cord Cable PS Wall Home Battery Charger Mains PSU
Original OEM Genuine Parts Shark Adapter Model: DK33-248080H-U DK33-248080HU DK33248080HU Dongguan DONGSONG Electronic +DC24.8V 800mA 24.8VDC 24.8 V 800 mA 24.8 VDC 0.8 A Class 2 Power Supply
(Note: 21.6V is Vacuum's battery voltage. NOT charger's voltage. Please Check For Compatibility With Your Unit.) (Please Note the "Shark" available in a number of different Models and Connectors. Please Make sure Your Model or P/N Match this Listing)