Dell 0UU572 DA90PS2-00 ADP-90AH Laptop AC Power Adapter 90W 19.5V 4.62A
  • Model: Dell 0UU572 DA90PS2-00 ADP-90AH
Add to Cart:
Dell Part Number: 0UU572
Model Number: DA90PS2-00 / ADP-90AH
In good condition and In full working order
Supplied with main power cable
Included:
  • 1 x Dell 0UU572 DA90PS2-00 ADP-90AH Laptop AC Power Adapter 90W 19.5V 4.62A
More Info: Dell 0UU572 Switching Power Supply for Laptop. Dell meets the current and future demands of high performance, power embedded computing, making it ideal for communications, transaction terminal, interactive client, industrial automation applications as well as for standard home use. Dell Part Number: UU572 0UU572 CN-0UU572 Dell Compatible Numbers: ADP-90AH FA Dell Model Number: DA90PS2-00 Series: PA-10 Specifications: Input Voltage Range: AC 100V - 240V 1.5A 50-60Hz Output Voltage: DC 19.5V Output Current: 4.62A