I.T.E F48121000A000G UK 3-Pin Plug AC Power Adapter Charger 12W 12V 1000mA
  • Model: I.T.E F48121000A000G UK 3-Pin Pl
Add to Cart:
F48121000A000G
In good condition and in full working order
Included:
  • 1 x I.T.E F48121000A000G UK 3-Pin Plug AC Power Adapter Charger 12W 12V 1000mA
More Info: This power adapter converts 120Vac to 12Vdc when the load device pulls the full rated output current of 1,000mA (1 Amp). A general purpose DC power supply for electronic kits and other small appliances. Specifications:
  • I.T.E Power Supply
  • F48121000A000G
  • Plug Type: UK 3-Pin
  • Input: 230V ~ 50Hz 0.1A
  • Output: 12V === 1000mA
  • Watt: 12W
  • output plug size: 5.5mm / 2.1mm (center )