FP D41-06-1000 UK Wall Mount Plug AC Power Adapter Class 2 Transformer 6V 1000mA
  • Model: FP D41-06-1000 UK Wall Mount Plu
Add to Cart:
FP UK Wall Mount Plug AC Power Adapter Class 2 Transformer 6V 1000mA
Model/Type: D41-06-1000
In good condition and In full working order
Included:
  • 1 x FP D41-06-1000 UK Wall Mount Plug AC Power Adapter Class 2 Transformer 6V 1000mA
More Info:
  • AC / DC Adapter Class 2 Transformer
  • Brand: FP
  • Model/Type: D41-06-1000
  • Input: 230V ~ 50Hz
  • Output: 6V = 1000mA
  • BS 1363 Standard
  • Overload protection
  • Short circuit protection
  • Over temperature protection
  • Power saver configuration
  • 100% HI-POT tested
  • 100% cycling burn-in